Ako sa vyznať v produktoch proti starnutiu pleti?

Starostlivosť proti stárnutiu pleti a starostlivosť proti vráskam sú v kozmetickom priemysle extrémne známymi a využívanými produktami. Ale viete, aký je pre vás ten najvhodnejší?

 

Proti stárnutiu alebo proti vráskam? Je v tom vôbec rozdiel?

Produkty proti vráskam sú v prvom rade zamerané na konkrétny problém – vrásky.

Ako názov napovedá, tieto produkty sa starajú hlavne o redukciu už vzniknutých a predchádzajú vzniku nových vrások.

Mimo toho je starostlivosť proti stárnutiu pleti viac komplexná a rieši mimo iné aj základné potreby pleti ako je pevnosť, pružnosť, našedlosť či škvrnky. Takzvané anti-age produkty zvyknú byť obohatené o hydratačné , vyživujúce a antioxidačné prísady. Zároveň pôsobia proti každodenným vplyvom, akým naša pleť čelí, ako je znečistené ovzdušie, smog, slnko a iné. Pôsobia vtedy aj ako ochranný štít.

 

Aká starostlivosť je najlepšia pre môj typ pleti?

Stav vašej pleti sa v priebehu života mení. Najlepšia prevencia pred vznikom vrások a stárnutiu pokožky je pravidelná starostlivosť už v mladom veku a predovšetkým vypestovaním si správnych návykov- vyvážená strava a životný štýl, pravidelný pohyb a samozrejme starostlivosť o pleť a rituály, ktoré minimalizujú proces stárnutia pleti.

Ešte predtým, než zvolíte starostlivosť vhodnú pre vašu pleť, je dôležité zamerať sa na dve veci: čistenie a hydratácia. To je zlaté pravidlo v každom veku, kondícii a rozpoložení.

 

Je to jasné? Tak môžeme ísť nato!

Pokiaľ je vám okolo dvadsať rokov, máte štastie a my vám závidíme. 😊 Vaša pokožka stále produkuje dostatečné množství kolagénu, takže nie je potreba užívať starostlivosť proti stárnutiu pleti. Ale kľudne môžete do svojej rutiny začať radiť aj starostlivosť o očné okolie, ktoré je na vznik vrások najviac náchylné.

Postupom času, kolagén v pokožke prirodzene ubúda a jeho produkcia sa spomaľuje. To má za príčinu vznik jemných vrások, obvykle sa tie prvé objavujú v okolí očí. Nejedná sa o nič strašné, doporučujeme ale dvakrát ročne dopriať vašej pleti hĺbkovú starostlivosť proti stárnutiu. Áno, skutočne stačí dvakrát ročne. Zároveň sa uistíte, že je pleť skutočne dobre hydratovaná. My odporúčame rad Elixir Jeunesse alebo ružové Sérum Végétal.

 

V ďalšej fáze naša pleť dozrieva, objavujú sa menej alebo viac hlboké vrásky a na dotyk je pleť menej pružná a prispôsobivá. Dozrievanie sa prejavuje i na jej vzhľade. V tomto štádiu už odporúčame pravidelnú starostlivosť proti stárnutiu pleti, a to ráno aj večer. Náš tajný tip je vysoko regeneračné sérum z radu Anti-Age Global, ktoré násobí výsledky starostliivosti a udržuje pleť krásne pružnú a dostatočne vyživenú. Redukuje známky stárnutia, predchádza ich vzniku a takisto skvelo vonia!

 

A čo potom?

Zrelá pleť si už žiada skutočne pravidelnú a cielenú starostlvosť. Pleť totiž prirodzene slabne a je náchylná na vonkajšie vplyvy a ďalšie faktory, ktorým denne čelíme. Pleť sa pomalšie regeneruje a stáva sa menej pružná. A vtedy prichádza čas, kedy majú produkty proti stárnutiu ale i proti vráskam svoje miesto v kozmetickej výbave.

Účinným pomocníkom je v tejto fáze napríklad rad Riche Créme, ktorá obsahuje 30 vzácnych olejov, napomáhajúcim ku komplexnej regenerácii a hydratácii pleti.

 

Ako to teda je?

Používanie starostlivosti proti stárnutiu pleti a proti vráskam je veľmi individuálna záležitosť a záleží predovšetkým na stave vašej pleti, ale aj na stave vašej mysle, genetike a životnom štýle. Každá pleť sa prirodzene vyvíja a stárne. Niektoré z nás majú štastie a ich pleť v priebehu rokov produkuje dostatečné množstvo kolagénu, niektoré z nás musíme ísť trošku šťastiu a zdravej pleti naproti. Dôležitá je hydratácia v každom veku a pravidelná starostlivosť podľa špecifických potrieb. A nezabúdajte ani na séra a pomocníkov v starostlivosti o očné okolie či pigmentové škvrny. Jednoducho si doprajte to najlepšie!