Moja pleť je mastná! Čo s tým?

Mastná pleť je spôsobená hromadením prebytočného mazu na povrchu pleti. Niektoré typy pleti prirodzene produkujú viac mazu ako ostatné, ale môže to byť vyvolané aj ďalšími faktormi ako je stres, strava alebo znečistené ovzdušie, ktoré zanášajú pleť. To vedie k vzniku lesklých miest, hlavne v oblasti T-zóny. Ako sa teda starať o mastnú pleť?

 

1. Hĺbkové čistenie

Čistenie pleti je absolútne minimum, ktoré je nutné dodržiavať v prípade mastiacej sa pleti. Pleť dôkladne čistite ráno a večer, ale pozor, aké produkty k tomu použijete. Odporúčame šetrnú starostlivosť, pretože dráždivé produkty naopak vedú k produkcii ešte väčšieho množstva mazu. Čistiaci gél Sébo Végétal je preto ideálnym spoločníkom, ktorý pleť osvieži a zároveň eliminuje vznik kožného mazu a odstraňuje nedokonalosti a zbytky make-upu.

 

2. Exfoliujte

Nadmerná produkcia kožného mazu priťahuje väčšie množstvo nedokonalostí. Čo teda s tým? Podľa Vašich potrieb použite raz alebo dvakrát týždenne peelingovú masku, ktorá hĺbkovo vyčistí Vašu pleť a zároveň jej dodá potrebnú hydratáciu. Maska so zrniečkami z marhuľového prášku hĺbkovo čistí póry a odstraňuje odumreté bunky, ktoré sa hromadia na povrchu pleti. Pre zvýšenie pohodlia pleti následne aplikujte masku, ktorá pleť vyživí a rozjasní.

 

3. Vždy hydratujte

Mastná pleť neznamená hydratovaná. Naopak, prebytočný maz vzniká tým, že sa pleť bráni vysušeniu, a preto vyplavuje jeho zvýšené množstvo. Riešením je starostlivosť s ľahkou textúrou, ktorá eliminuje prebytočný maz a zároveň pleť hydratuje a dodáva jej všetko potrebné. Starostlivosť z radu Sebo Végétal je navrhnutá tak, aby plnila všetky požiadavky mastnej pleti. Zanechá ju matnú, hydratovanú a chránenú po celý deň. Dôležitá je taktiež hydratácia zvnútra, nezabudnite teda dodržiavať pitný režim.

 

4. Vyberte si správny make-up

Líčenie môže byť v prípade mastnej pleti veľmi náročné, ale každý problém má riešenie. Dôležité je vyhnúť sa produktom, ktoré upchávajú póry a naopak vhodné sú tie, ktoré absorbujú prebytočný maz a zároveň nechajú Vašu pleť dýchať. Siahnuť môžete napríklad po Zmatňujúcom make-upe pre bezchybnú pleť, ktorý potlačí lesk pleti a udrží ju krásnu po celý deň.

 

5. Krásna pleť začína pri zdravom životnom štýle

V neposlednom rade je potrebné sa zamerať na to, čo jete a dávate svojmu telu. Jedna z príčin prebytočného mazu je aj nevyvážená strava. Tučné jedlo a nadbytok cukru vedie k vzniku nedokonalostí a vyrážok. Zamerajte sa na stravu, ktorá obsahuje omega 3 mastné kyseliny a antioxidanty ako sú citrusy, mrkva, plody a ryby. Tieto potraviny dôkladne prekysličia Vaše pleťové bunky. Polonasýtené mastné kyseliny podporujú hydratáciu a zanechávajú pleť jemnú a vyživenú.

Ďalšou príčinou mastnej pleti je stres, a na jeho odbúranie existuje veľmi jednoduché riešenie: cvičenie. Fyzická aktivita podporuje cirkuláciu krvi a je najlepším spôsobom, ktorý Vás dostane do režimu pokoja a ten úzko súvisí aj so vzhľadom Vašej pleti.

 

6. Čo sa zmenilo v Yves Rocher?

Rad Sebo Végétal ponúka šancu mať pleť, jej štruktúru a tón pod kontrolou. Jej aktívna rastlinná zložka rojovník grónsky má unikátnu vlastnosť vyrovnávať rovnováhu vo svojom prostredí a rovnako tak pôsobí aj v hlbších vrstvách pleti, kde eliminuje lesk a vznik vyrážok. Vedci z našich laboratórií vyvinuli celý proces, patentovaný vo Francúzsku, od výberu tých najkvalitnejších lístkov, cez ich zber až po extrahovanie. Zistili, že rojovník grónsky je skutočná revolúcia v starostlivosti o mastnú pleť!